Anasayfa » Benden Size » Kendimizi Korunma Yöntemleri II
Kendimizi Korunma Yöntemleri II

Kendimizi Korunma Yöntemleri II

Hatırlarsanız, önceliği “Nazardan korunmaya” vermiş, bu konuyu olabildiğince detaylı yazmıştım. Satır aralarında ise “Nazar için kan dolaşımımızı güçlendirmenin, üzerimizdeki nazar etkilerini sık sık okunarak, kurşun döktürerek veya başka uygulamalar yaparak bizi fazla hırpalamadan kaldırmamızın önemini yazmıştım ve önemle tüm bu uygulamalarda bulunsak dahi ‘Kim güçlüyse o kazanır.’ misali gözünden güçlü gama ışını çıkan kişinin nazarından korunulamayacağını” da belirtmiştim.

Bugün ise “negatif varlıklar” konusuna değineceğim.

Sonsuz titreşim orkestrasında tüm canlılar gibi biz de titreşerek yaşıyoruz. Üstelik birçok varlığa da ev sahipliği yapıyoruz. Bedenimizi “tek/ayrık/bize ait” gibi görüyoruz, ama birçok mikroorganizmayla birlikte orkestra kurmuş gibiyiz… Bu canlıları algılarımız sınırlı olduğu için ne görüyor, ne hissediyor, ne de duyuyoruz; ancak etkilerini gözlemliyoruz. Bu canlılardan bazıları “beden sistemimizin sağlıklı olabilmesi” için gereklidir; yani yararlıdır. Doğal olarak, bize göre “pozitif” varlıklardır. Bunun yanında, bu mikro organik varlıkların bazıları ise bedenimizin varlığını tehlikeye soktuğu, yani sağlığımızı bozduğu için bize göre “negâtif” varlıklardır. Ama bütünden bakıldığında ne negatiftirler, ne de pozitiftirler; sadece olmaları gereken yerde fonksiyonlarını icra eden varlıklardır.

Nasıl ki, algılarımız büyüklük-küçüklük-uzaklık konusunda sınırlıysa, aynı şekilde belirli renk-koku-ses-hissediş aralığında da sınırlıdır. Bu nedenle sadece bizler mikroorganizmalarla birlikte değil, farklı titreşim boyutunda olan varlıklarla da birlikte yaşıyoruz ve onların varlıklarından etkileniyoruz; ama onları algılayamıyoruz. Sadece onların etkilerini fark edebiliyoruz. Eğer onların bizleri nasıl etkilediğini bilmiyorsak, o zaman bu etkileri başka nedenlere bağlayarak da kendimizi kandırabiliyoruz.

Bu varlıkların pozitifleri (melekler gibi) olduğu gibi negâtifleri (cin, ifrit, peri gibi) de mevcuttur. Yeniden belirtmeliyim ki; bunlar bize göre varlığımızı, gelişimimizi, sağlığımızı tehdit ettikleri için negâtiftirler.

Nasıl ki mikroorganizmaları kabul edip bazı önlemler alarak onlarla birlikte yaşıyoruz ve beden sistemimizin onlara karşı “bağışıklık kalkanı” mevcutsa; aynı şekilde “titreşimi farklı varlıkları” da kabul edip bazı önlemler alarak onlara karşı duygu, zihin ve ruhsal olarak bedenlerimizin bağışıklık kalkanlarını güçlendirmemiz gerekmektedir.

İlk yazımda, “hasta, yani etki altında” olan insanın koruma yapamayacağını, ancak onun şifalandırmaya ihtiyacı olduğunun üzerinde durmuştum. Kısaca hasta şifalandırılır; sağlıklı olan kendini koruyabilir…

Burada da önemli husus, eğer kişi, herhangi bir şekilde negatif bir varlığın etkisindeyse, öncelikli olarak bu varlığın kişinin üzerinden, alanından yollanması gerekir. Bunun için de gücü, o varlığın gücünden daha fazla olan, bilen bir kişiden yardım almak gerekir. Etki altında olan kişi zaten güç, algı kaybındadır. Bu durumda istese de bu varlığı alanından tam anlamıyla kovamaz.

Eğer herhangi bir kişi bir varlık etkisindeyse, içinden sesler duymak, bedenine dokunulma hissi, uykusunda karabasan basması veya kâbuslar, düşüncelerinden çok farklı kararlar uygulamak, nedensiz öfke ve herkesi nedensiz tehdit olarak görme, zihin karışıklığı, donmuş ve aptallaşmış hissetme, bir şeylerinin-eşyalarının devamlı kaybolması, sık sık aksilikler, gözünün önünde olanı dahi görememek, takıntı, etrafındaki insanların kişinin yanında rahatsız olmaları, halsizlik, isteksizlik gibi etkiler yaşayabilir.…

Şifa bulmak için gideceğiniz kişinin gücünün, varlığın gücünden daha fazla olması gerektiğini belirtmiştim. Burada çok önemli bir nokta daha vardır: Şifacı kişinin ne cinler, ne periler ne de başka boyut varlıklarıyla çalışmadığından emin olunması gerekir.

Bu varlıklar insana zararlıyken, çıkarları olmadan insana faydalı olamazlar… Unutmayın, hiçbir zaman negâtif bir varlıkla veya enerjilerle işbirliği yapan bir kişi, insana hizmet etmez; ancak ediyormuş gibi gözükür veya varlık tarafından öyle inandırılır, ama kişiyi varlık kendi hizmetinde kullanır. “Varlığın hizmetinde olan kişi” de ne kadar pozitif bir kişi olduğunu, varlıkların ona hizmet ettiğini söylese de sakın inanmayın, size yüzeyde iyilik yapıyor gibi gözükebilir, ama geri planda negâtif varlığa hizmet etmektedir. Negâtif varlıklar insanları kandırmayı çok severler. Bu nedenle gideceğiniz kişinin pozitif, ruhanî enerjilerle çalışan ve çalıştığı enerjilerin “negâtif varlıklara etki edebilecek güçte” bir kişi olması şarttır. Her pozitif enerjinin frekansı negâtif varlıklarla mücadele edebilecek güçte değildir. Her ilacın her hastalığa iyi gelmeyeceği gibi, pozitif enerjilerin de etki edeceği durumlar değişmektedir.

Kısaca, negâtif varlık etkisindeyse bir kişi öncelikli olarak etkiden kurtulması gerekir. Bu şifalanma aşamasıdır. Bundan sonra ise korunma aşaması gelir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İşlemi Yapınız *