Anasayfa » Benden Size » Negatif Düşünmek
Negatif Düşünmek

Negatif Düşünmek

Sıklıkla sorduğumuz veya sorulduğuna şahit olduğumuz bir soru vardır: Olumsuz düşündüğümüz için mi olumsuz enerjiler devreye girerek hayatımıza aksilikleri taşımaktadır, yoksa hayatımızdaki aksiliklerin asıl kaynağı, “bilincimizin ne olduğunu bilemediği negatif bir enerjinin” sebep olduğu olumsuz enerjiler midir, ya da bu enerjilerin sebep olduğu olumsuz duygu ve düşünceler midir?

Birçok defa etrafımda negatif bir enerjinin dolaştığını hissettiğimde (kendime veya başka bir varlığa ait) başıma nelerin gelebileceği konusunda “bilinçaltım”ın aklımı negatif düşüncelerle çelmeye çalıştığını fark ettim. Ama şanslıyım ki, etrafımda dolaşan veya bana saldıran negatif enerjilerin olup olmadığını kendime Kökcanlandırmak Sunumu açarak görebilmekteyim. Zaten -durumumu her şekilde doğru ölçebildiğim için- negatif düşündüğümde alanıma negatif varlıkları çekmediğimi, onlar etrafımda olduğu için huzursuz olduğumu ve negatif düşüncelerimin kaynağının onların varlığı olduğunu anlayabilme yetisine sahibim.

Aslında bu olumsuzluklar, her durumda aynı etmenlerden kaynaklanmamaktadır. Bazen bizlerin bazı basmakalıp düşünceleri ezberleyip her durumu bu kalıpların içine sıkıştırmaya çalışmamızda olumsuzluklara davetiye çıkarır. Bunun yerine, daha farklı doğrular olabileceğini düşünerek hayatımıza dair bir değerlendirme yapmamızın daha yerinde olduğu düşüncesindeyim.

Kısacası; “Negatif düşünüp negatifleşiyoruz, negatif olayları başımıza çekiyoruz.” diyerek paniklemek yerine negatif düşüncelerimizi, “bilinçaltımızın bir şeyleri tehlike olarak algılayıp bize uyarıda bulunduğu” ihtimaliyle hayatımızı değerlendirmemizde büyük fayda var. Böylelikle gidişatımız ile ilgili önlem alabilecek zamanımız olabilir.

Bu ihtimali göz önüne alarak değerlendirme yapmamız, “negatif düşünüyoruz paniğine” düşmememiz dileğiyle… Hayatı daha iyi algılamamız ve yaşamın içine olumlu enerjilerimiz ile akmamız nedeniyle…

Kökcanlandırmak Atölyesi

Vildan Çolak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İşlemi Yapınız *