Anasayfa » Kökcanlandırmak Sunumu Nasıl Oluştu?
Kökcanlandırmak Sunumu Nasıl Oluştu?

Kökcanlandırmak Sunumu Nasıl Oluştu?

Kökcanlandırmak Sunumu kendiliğinden, ihtiyaçlar ve de keşifler doğrultusunda oluşmuş olan ve oluşmaya devam eden bir çalışmadır.

NLP eğitmenliği alıp hem içsel dönüşüm eğitimleri hem NLP danışmanlık hem de NLP ile Matematik dersleri verdiğim bir dönemde, öğrendiğim ve uyguladığım yöntemlerin “kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri, algılarının açılması için yeterli olmadığını” fark ettim.

Özellikle, NLP danışmanlık yaparken danışanlarımla tuhaf olaylar yaşadım. Mesela, liseye yeni başlamış ama gelişimi diğer çocuklara göre daha geç olan bir delikanlı üzerinde NLP yöntemlerini uygularken, anneyle tuhaf bir durum yaşadık.

O dönem enerjiye girmenin ne olduğunu dahi bilmiyordum ama halbuki enerjiye girerek/yüklenerek durumu algılıyordum. Bu duruma “sezgilerim kuvvetli” gibi bir yorumda bulunuyordum.

Anne ile çalışmamız kendiliğinden gelişti. Çocuğun doğduğu zaman oturdukları evin altında üç tane büyücü mezarı bulunduğunu ve bu büyücülerin sadece bunları değil, o evde oturan herkese sıkıntılar vermiş olduğunu “enerjileri bedenimizde hissederek” fark ettik.

NLP yöntemlerini uygulamak duygularımızı, anılarımızı, düşüncelerimizi dönüştürmek açısından çok etkilidir ve de önemlidir ama yeterli değildir. Çünkü NLP içerik olarak lanetleri, bedduaları, ahları, büyüleri, büyücüleri, negatif varlıkları, ataların negatifle yaptığı anlaşmaları yani bizleri etkileyen negatif durumları kapsamaz.

Halbuki, bu durumlar üzerimizde olduğunda, bize etki ettiğinde bizlerin şifalanmasını engeller. Bu nedenle öncelikle, bu tür enerjilerin bize etki edip etmediğini kontrol ettirip, ediyorlarsa da temizletmemiz şarttır.

Danışanlarımla yaşadığım durumları değerlendirirken, üzerine araştırma yaparken, karşıma çıkan durumlar sonucu Kökcanlandırmak Sunumu oluştu.

Öncelikle, arkadaşlarımla aylarca yoğun bir çalışma yaptık. Çalışmalarımın ilk başından itibaren alana atalarımızın sıkıntıda olan canlarının yanında cinler ve büyüler de çıkmaya başladı.

Yaptığım çalışmaya, ilk başlarda isim vermek gibi bir düşünceye sahip değildim. İlk başlarda “ortaya yeni bir çalışma çıkarttığımdan” bile haberdar değildim. Sadece merakla öğreniyor ve deneyimliyordum. Sonrasında çalışma şekillenip ortaya çıkmaya başladığında ortaya farklı bir uygulama çıkarttığımı fark ettim. Bunun üzerine bir isim bulma arayışına gittim.

Bir sabah uyandığımda, gözlerimi açar açmaz beynimde bir kelime belirdi: “Kökcanlandırmak”. Böylelikle ismini de “kendisinin” bulmuş olduğunu düşünüyorum.

Kökcanlandırmak Sunumu, günden güne yeni deneyimler, yeni enerjilerle hem beni karşılaştırıp bana öğreten hem de kendisini büyüten bir çalışmadır. Sunumlarda kontrol ettiğim negatif durumların listesi de gittikçe büyümektedir.

Öğreniyoruz, büyüyoruz ve öğreniyoruz…

Sevgi ve Saygılarımla,
Vildan Çolak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İşlemi Yapınız *