Anasayfa » Röportajlar » FBM Dergisi
FBM Dergisi

FBM Dergisi

Yeni Akım: Kökcanlandırmak!

Astroloji, Kişisel Gelişim ve Matematik üzerine çalışmaları olan Vildan Çolak son dönemde yaptığı Kök Canlandırma ile adından bahsettirmektedir. Marmara Üniversitesinde Matematik mezunu olan daha sonra astroloji, semboller, rüyalar, tasavvufla ilgilenmiş, NLP (Nöro Linguistik Programlama) eğitimi ve grup eğitimleri vermiş, TM meditasyon çalışmaları yapmış. Tüm bu çalışmalarla ilgili merak ettiklerimizi FBM Estetik okuyucuları için anlattı.

Vildan Hanım biraz kendinizden bahseder misiniz?

Marmara Üniversitesi Matematik mezunuyum. 9 yıl değişik kolejlerde öğretmenlik yaptım. Bu arada da farklılığımı artırmak için Feldenkrais, ritüeller ve sembolizm çalıştım. TM meditasyonları aldım. Daha sonra tasavvufun içine girdim. Ve şimdi kök canlandırma ile ilgili çalışmalar yapıyorum.

Farklı alanlara ilgi duymanızın sebebi nedir?

Bunun sebebi böyle şeyler ilgi çekiyordu; ne oluyor da insanlar gidip bir yere mum dikiyor, bir şeyler bağlıyor ve bu dilekleri de gerçekleşiyordu. Gerçekleşmemiş olsa zaten kişiler tekrar gitmez. Peki bu nasıl oluyor, bunun sistemi nasıl diyerek, sembolizmin üzerine araştırmalar yaptım. İlgimi çekti ve bu yönde kendimi geliştirmeye başladım.

Öğretmenlikten astrologluğa geçiş aşaması beraber mi devam etti?

Öğretmenliği bıraktıktan sonra profesyonel anlamda astrolog olarak çalıştım. Sonrasında astroloji yetersiz geldi. Kişilerin sorunlarını biliyoruz, karakter okuyabiliyoruz, fakat çözüm yok. Bu da bana çözüm noktasın da yetmedi. Yani bir problem varsa onu çözmek ve kontrol de etmek gerekiyor. NLP (Nöro Linguistik Programlama) eğitimi aldım ve NLP ile ilgili kendi üzerimde öğrendiğim yöntemlerin, denemelerini yaptım. Time Line terapiler aldım, atalarımla ilgili Time Line’lar çıkardım.

Bu süreç içerisinde bu teknikleri kendi üzerinizde kullandınız mı? Bu tekniğin size etkisi nedir?

İlginç olaylar yaşadım, kendimin keşfettiği sonra araştırınca ailem de olan olayları gördüm. Bir bilinçaltı çalışması yapıyordum. Bir duygu hissediyordum ve bu duygunun üzerine gidince bir görüntü gördüm. Enerjiyi görüntü olarak görebiliyorum. Bende bir kadın gördüm ve bu kadın çok yorgun, ellerini açmış ve beddua ediyor. Bende sonrasında onu rahatlattım yani bunu görüntü ile gördüm. Bu görüntüler genelde alacakaranlık bir dünyada kitlenmiş gibi oluyor. İlk önce araştırdım sonra anneme durumu anlattım. Annemde net bir şekilde; “O bendim. Bedduayı ettikten sonra o dönem, ağzımdan çıkanı kulağım duymuyordu. Çok yorgundum, sonradan aklım başıma geldi ve tövbe ettim ama demek ki geri alamamışım.” dedi. Annem birebir bunu yaşamış, fakat yaşadığı o duyguyu içimde hissettiğim için kişiyi göremedim. Annem şok geçirdi bu noktada, sonrasında çözümledik ve rahatlattık. Bilinçaltı çalışmalarında kendi üzerimde canlandırdığım için ortaya çıkanları, neyi, ne kadar işlediğini de biliyorum.

Kökcanlandırmak ‘tan biraz bahseder misiniz?

Kökcanlandırmak ismini ben verdim. Bütün sistemler birbirine bağlıdır ve tek başına olamaz. Bu önemli kaynağı atalarımızdan aldığımız için enerjilerde sorun varsa o zaman bizim gücümüzde, enerjimizde düşüklükler ve problemler oluyor. Bu problemler yüzünden hayatımızda istediğimiz herhangi bir durumu üzerimize çekemiyoruz. Bundan dolayı kökcanlandırmak ismi, hem kökleri canlandırarak hem de negatif yönlerini temizleyerek gerçekleştiriliyor.

Bu çalışma nasıl yapılıyor?

Grup çalışması olarak sürdürülmektedir. Özelliği; tiyatro oynar gibi, bir şeyi canlandırılıyor. Bu sahnelemede tek fark kişiler kimin sunumunu, neyi canlandırdığını bilmiyor. Bunu sadece ben biliyorum. Herhangi bir hipnoz olayı yok. Düşüncemde bir alan açıyorum ve kimin alanını açtıysam onun enerjisi canlandırılmaya başlıyor. Bunlar kişiye etki eden geçmiş hikayeleri ortaya koyuyor. Bir diğer özelliği ise; şifalandırıyor yani çözümlendiriyor. Sonunda çözümlendirilme olmasa bu çalışmayı yapmazdım. Sonrasında kişilerin hayatında ve hislerinde neler değiştiğini kontrol ediyorum. Bunun dışında da kontrol sunumları da açıyorum.

Kişilerin izni olmadan sunum açılabilir mi?

Sunum açılabilmesi için ya kişinin ya da birinci dereceden akrabasının (eş, çocuklar, anne-baba, kardeşler) izni gerekmektedir. Bunun yanında kişinin üzerinden, kontrol amaçlı bir başkasını alana çıkarılabilirim ama o kişinin herhangi bir durumuna çok gerekli görmediğim takdirde müdahale edemem. Eğer çok gerekli görürsem kendi inisiyatifim ile herhangi bir kişi üzerine sunum açabilirim. Bu da çok özel bir durum gerektirir

Köklü bir çözüm mü oluyor, yoksa sorunlar tekrar ediyor mu?

Şu ana kadar bütün kontrollerimde negatif enerjileri attığımı biliyorum ama kişilerde psikolojik olarak etkiler kalıyor. Genetik hikayeleri çözsek dahi, kişilerin bu hayatta yaşadıkları hikayeler var. Onların anılarını ben burada değiştiremiyorum, kişilerin kendileri değiştirmeleri lazım. Anıları değiştiremediğim için düşünleri de değiştiremiyorum. İnsan iradesine müdahale edemiyoruz. Ama kişinin kontrolünün dışında olan sıkıntıları, genetik hikayelerini çözümlüyoruz. Sunumlarda da atalarımızın yaşanmışlığının bize olan etkilerini çok net gördük.

Sunumlarda yaşadığınız ilginç birkaç örnek verebilir misiniz?

Örneğin; kırklı yaşlarında bir bayan bana telefonda, “Aslında güzel bir bayanım ama kimse bana bakmıyor. Bunun sıkıntısını çok çektim.” dedi. Nedenini bilemediği bir keder içindeydi. Ben bunları sonradan öğreniyorum çünkü sunumları kişiler hakkında bilgi almadan açıyorum. Bu kadının sunumunda; atalarından bir tanesinin, aileden iki kıza tecavüz edip, parçalayarak öldürdüğü ortaya çıktı. Tabi ki yargılama hakkımız yok, çünkü onlar geçmişte hangi şartlarda, cahillikte ve duygularla bunları yaptıklarını bilmiyoruz. Ama sonradan büyük bir vicdan azabı çekiyorlar ve bu vicdan azapları bize yansıyor.

Yurt dışında yaşamış bir beyin sunumuydu. Adam babasıyla dargınken babası ölmüş. Sunumda babasının, oğlunu çok özlediği çıktı ve adam oğlunun gelmesini beklemiş. Fakat oğlu babasının yanına gitmemiş. Adamda şimdi kendi kızıyla görüşmüyor, babasının duyduğu özlemi şimdi kendisi yaşıyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İşlemi Yapınız *