Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular » Kökcanlandırmak Sunumlarında Kişiler Sonradan Girdikleri Kimliğin Etkisinde Kalıyor mu?
Kökcanlandırmak Sunumlarında Kişiler Sonradan Girdikleri Kimliğin Etkisinde Kalıyor mu?

Kökcanlandırmak Sunumlarında Kişiler Sonradan Girdikleri Kimliğin Etkisinde Kalıyor mu?

Katılımcıları alan dışına aldığımda veya alanı kapattığımda, üzerlerindeki etki anında gitmektedir. Kişiler girdikleri enerjiden çıkmaktadırlar. Fakat bazı durumlarda katılımcılar girdikleri kimliğin etkisinde kalmaktadırlar. Mesela; katılımcıda, anne-baba kaybı varsa ve girdiği kimlikte de bu kaybı yaşayan birini canlandırmışsa, o zaman kişinin kendi sorunu tetiklenmiş olur. Bu durumda kişi, etkiyi devam ettirebilir. Aslında bu etki girdiği kimlikten daha çok, kişinin kendisine aittir. Benzer etkiyi de bir filmden, tiyatrodan, sokaktaki bir sahneden, kısaca onu tetikleyebilecek herhangi bir durumdan da kolaylıkla alabilir.

10660273_813142098717591_3813006408111744240_n.jpg

Alan kapandığında kişilerin üzerine yüklenen enerji de kapanır; kalıcı olmaz…

Sunumlarda katılımcı; kendi sorunlarına benzer bir durumu canlandırıyorsa, bunu dışa vurumu ve alanda bu dışavuruma verilen tepkiler nedeniyle sunumu daha net yaşayabilmektedir. Aslında bu olumsuz bir durum değildir. Hatta bu durum, başta kendi iç huzuruna ve kendi sorununun rahatlamasına da olumlu destek vermektedir. Bu nedenle sunumlara, canlandırmak veya sahnelemek için katılanlar da bir şekilde olumlu değişimler yaşamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İşlemi Yapınız *