Anasayfa » Sunum Deneyimleri » Babanın Dargınlığı
Babanın Dargınlığı

Babanın Dargınlığı

Pazar günü açtığım sunumların birinde, danışanım daha önce babasının vefat ettiğini bildirdiği için, babasının durumunu kontrol edelim, sıkıntısı varsa rahatlatalım diye gruptan birine babanın enerjisini yükleyerek alana çıkarttım.

Danışanımdan babasının nasıl öldüğü üzerine herhangi bir bilgi almadım çünkü sunum bana zaten babanın durumu hakkında gereken bilgiyi verecekti ve ayrıca, sunumda çıkan durumu danışanımla konuştuğumda da bana Kökcanlandırmak Sunumunun geçerliliğini bir defa daha ıspat edecekti…

10881489_862440423787758_5060900735991369951_n.jpg

Ölmüş yakınlarımızın canları, onlarla enerji alanında karşılaşılıp helalleşilmeden rahatlamamaktadır!

Sunumda babayı temsil eden kişi öncelikle, “babanın oğluna (sunum sahibine) dargın olduğunu, yüzüne bakmak istemediğini” söyledi. Sonrada durumunu sorguladığımızda “akçiğerlerinin ağrıdığını, belinde de sıkıntısı olduğunu, bedenen çok rahat olmadığını” açıkladı.

Sunumda oğluyla babayı barıştırdık…Oğlu özür diledi, babayı kırdığı için… Tabi ki tüm bu barışmayı, oğlunun kendisi yerine onu temsil eden, enerjinin yüklendiği kişi yaptı.

İşte bu noktayı, özellikle sunumları hiç bilmeyen, hiç deneyimlememiş olan kişilere anlatmak çok zor… Ama oluyor!

Babanın fiziksel bedenindaki acıları, yani canını rahatlattık; mezarını da düzelterek huzur bulmasını sağladık.

Genelde huzur bulup rahatlayanlar, yukarıya doğru giderler. Onları temsil eden kişiler, onların ışığa doğru gittiğini hissederler.

Baba da rahatladı ve yukarıya doğru, yani “ışığa” gitti… Oğlunu temsil eden kişi de, içinin rahatladığını söyledi.

Oğluyla konuştuğumda “babanın neden dargın olduğunu, neden çiğerlerinin ve belinin ağrıdığını” bana açıkladı.

Kökcanlandırmak Sunumu bir defa daha kendisini ıspat etmiş oldu!

Danışanımdan, kendi ifadesiyle bu durumu yazarak sizlerle paylaşmasını rica ettim. Rumuz: Emre adıyla samimi duygularını ve durumunu bizlerle paylaştı.

Kendisine bu paylaşımı için teşekkür ediyorum:)

“Yıllar evveldi , bir gece babamın kalp krizi geçirmesi ile hastaneye yatırmıştık onu. Hastaneye vardığımızda kalbi çoktan durmuştu ve ancak makinelar ile tekrar çalıştırmayı başarmıştı doktorlar. Onun yoğun bakımdaki halini unutamıyordum. Göğsü zorla makineler yardımı ile şişiriliyordu ve ancak bu şekilde hayatta kalabiliyordu. Doktorlar bize kalp damarlarının kriz nedeniyle parçalandığını umudumuzun az olduğunu söylemişlerdi. Bir hafta kadar sonra da babamı kaybettik. Sunumda babamın ciğerlerinin çok acıdığını söyledi Vildan hanım . Bunun neden olabileceğini sorduğunda şaşırmıştım. Kalp damarlarının parçalanmış olması nedeniyle acısı olmuş olabileceğini söyledim. Yıllar evvel ölmüş birinin sunumda bu kadar net ayrıntılar ile çıkması ilginç doğrusu.”

Rumuz: Emre

Babasının dargın olmasının sebebi ise, “baba rahatsızlanıyor ve oğlundan hastaneye gitmek için para istiyor. Oğlu da, babaya kızgın olduğu, özellikle para meselesinden dolayı kızgın olduğu için babanın hastalığını ciddiye almıyor. Meğerse baba, hasta olduğunu dile getirdiğinde kalp krizi zaten geçirmiş. Adam, ilerleyen saatlerde daha fazla rahatsızlanıyor, ikinci krizi geçiriyor. Ancak üçüncü krizde, o zaman da kalbi durmuş bir şekilde babayı hastahaneye götürüyorlar.”

Sunum, babanın rahatsızlığını oğlunun dikkate almamasından dolayı babanın darılmış olduğunu bizlere gösterdi.

Bu durum aslında, danışanımda büyük bir vicdan azabı, dolayısıyla yıllardır içsel huzursuzluk yaratmış. Sunumda helalleşmeleri ve babanın rahatlaması danışanımı da rahatlattı. Biz de dargınlığın neden kaynaklı olduğunu da anlamış olduk.

Bizler bazen, sevdiklerimize, onların davranışlarına kızarak yüreğimizi katılaştırabiliyoruz. Sonra da, vicdan azabı çekiyoruz ve kendimizi affetmek konusunda zorlanabiliyoruz… Sonrasında da kendimizi cezalandırıyoruz…

İnsanız ve öğreniyoruz…!

Diğer danışanlarımdan da geribildirimler bekliyorum…

Hepimizin vefat eden tüm yakınları huzura ersin:)…
Sevgiler:)

Vildan Çolak
Kökcanlandırmak Atölyesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

İşlemi Yapınız *